Ruch Prawdziwa Europa rozpoczął kampanię do Europarlamentu


W Tarnowie spotkali się sympatycy i działacze Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, partii która chce reprezentować prawdziwie chrześcijańskie wartości w życiu politycznym i społecznym Polski i Europy.

 • To co chcemy uczynić, to przywrócić prawdziwą twarz Europie, twarz chrześcijańską opartą na wartościach, które budowały ją przez ostatnie 2 tysiące lat – mówił w sobotę Bogusław Rogalski prezes ZCHR. – Zdaję sobie sprawę, że to co zaczynamy jest jak walka Dawida z Goliatem, bardzo trudna i nierówna, ale… wiecie jak ta walka się zakończyła – uspokajał prezes Rogalski.
  Komitet Wyborczy Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi spotkaniem w hotelu Tarnovia zainaugurował w województwie małopolskim i świętokrzyskim kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Liderem listy będzie były europoseł, a obecnie doradca do spraw międzynarodowych w Parlamencie Europejskich dr Bogusław Rogalski – Prezes Partii Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, która wspólnie partiami Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi oraz Prawica Rzeczypospolitej utworzyły wspólny Komitet Wyborczy w zbliżających się eurowyborach. Spotkanie zorganizował i prowadził Czesław Kwaśniak – pełnomocnik Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin na Małopolskę.
  W spotkaniu uczestniczyli działacze prawicowych organizacji i stowarzyszeń nie tylko z Tarnowa i okolicznych powiatów, ale z całej Małopolski. Obecni byli między innymi kandydaci, którzy startowali do małopolskiego sejmiku z listy Wolni i Solidarni, członkowie Stowarzyszenia Endecja, działacze byłej Ligi Polskich Rodzin z panią poseł Ewą Kantor, przedstawiciele stowarzyszeń w obronie życia oraz osoby z ugrupowania Bezpartyjni Samorządowcy.
  Dr Bogusław Rogalski przekonywał, że w polityce trzeba być przede wszystkim wiernym swoim poglądom. Polityk który chce zachować wiarygodność, nie może iść na takie kompromisy, które powodują, że tych poglądów musi się wyrzec. Wyborcy powinni mieć pewność, że wybrany przez nich polityk, który przed wyborami publicznie prezentował określone poglądy i właśnie dlatego został obdarzony zaufaniem wyborców, po wyborach nagle ich nie zmieni, pozostawiając swoich wyborców z poczuciem że zostali oszukani. Zapewnił że politycy wybrani z list Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi nie zmienią swoich poglądów i nie pójdą na żadne zgniłe kompromisy.
  Dr Bogusław Rogalski przestawiając nową inicjatywę polityczną po prawej stronie sceny politycznej poinformował, że jest to część europejskiego projektu, mającego być odpowiedzią na ogromne problemy z jakimi zmaga się obecnie Europa, która przez wypaczenie idei Roberta Schumana, Alcide de Gasperi i Konrada Adenauera oraz przejęcie tego niezwykle wartościowego projektu politycznego przez środowiska lewicowe, a nawet wręcz lewackie, stanęła na progu cywilizacyjnego upadku. Nie każdy wie że w sprawach Roberta Schumana i Alcide de Gasperi toczą się obecnie procesy beatyfikacyjne. To pokazuje kim byli ci niezwykli politycy, że wbrew powszechnym stereotypom (choć się to wydaje wręcz niewiarygodne jak sie patrzy na obecnych polityków), można być politykiem i równocześnie człowiekiem szlachetnym kierującym się w swojej działalności publicznej zasadami wiary. Prawdziwa Europa, to Europa Christi, czyli Europa oparta na fundamencie wartości chrześcijańskich, które były fundamentem cywilizacji europejskiej od dwóch tysięcy lat, a ich zanegowanie prowadzi do upadku cywilizacyjnego. W życiu społecznym, podobnie jak w przyrodzie, nie może być pustki. Pustkę duchową powstałą w wyniku agresywnej walki z chrześcijaństwem w Europie, coraz bardziej agresywnie wypełnia islam. Europa islamizuje się i zmienia swoje oblicze, co stanowi dla niej śmiertelne zagrożenie.
  Mentorem a jednocześnie inspiratorem nadającym kierunek działań jest dla ZChR kardynał Robert Sarah, który dał wskazania jak odbudować oblicze Europy. Są to cztery filary:
 • obrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci,
 • obrona rodzin i małżeństwa rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny,
 • przeciwstawienie się ideologii gender, która deprawuje nasze dzieci,
 • przeciwstawienie się islamizacji Europy, która jest śmiertelnym zagrożeniem dla Europy.
  W oparciu o te wskazania tworzą się ruchy polityczne w całej Europie, które stawiają sobie za cel uratowanie naszego kontynentu i wydobycie go z zapaści w jakiej się obecnie znalazł. Ogromne nadzieje wiązane są z Polską, która w porównaniu z innymi państwami zachodniej Europy nie jest w takim stopniu zniszczona i prezentuje jeszcze zdrowy system wartości mogący być inspiracją dla innych państw.
  Prezes Bogusław Rogalski zaprosił wszystkich zwolenników ruchu ludowego, którzy czują się zdezorientowani i zawiedzeni decyzją liderów PSL o przyłączeniu się do Koalicji Europejskiej, która nie ukrywa swoich wręcz agresywnych planów walki z wszystkimi wartościami tak bardzo bliskimi Polakom, jak rodzina, wiara, tradycyjne pojmowanie rodziny które to wartości dla Polaków stanowią największą wartość, aby oddali swój głos na kandydatów Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi, którzy prezentują te właśnie wartości tak przecież bliskie ludowcom, którymi się kierują w swoim życiu od wielu pokoleń i które są fundamentem naszego Narodu i Państwa. Zapewnił, że politycy Ruchu Prawdziwa Europa, dla stołków i osobistej kariery, nigdy nie zdradzą swoich wyborców.
  Prezes Rogalski zwrócił również uwagę na konieczność budowania klasy politycznej w Polsce, która nie dopuści do tak skandalicznej sytuacji, żeby obce państwa i ich ambasadorowie pisali nam ustawy, abyśmy musieli z przedstawicielami obcych państw wcześniej konsultować, czy polskiemu Sejmowi wolno przyjąć taką czy inną ustawę. Za niedopuszczalne uznał jakiekolwiek żądania wobec Polski, aby przekazać jakimś międzynarodowym organizacjom mienia bezspadkowego po obywatelach polskich pochodzenia żydowskiego. Jest to żądanie całkowicie bezprawne, które nie ma oparcia w żadnym systemie prawnym na świecie. Prezes Bogusław Rogalski potwierdził, że zaproponowana inicjatywa polityczna Ruch Prawdziwa Europa –Europa Christi nie ograniczy się jedynie do wyborów europejskich, ale powstałe na tym fundamencie struktury i działacze społeczni i polityczni wystartują również w jesiennych wyborach do Sejmu, bo mimo wszystko po prawej stronie od PiS nie ma ściany. Wprost przeciwnie – jest jeszcze sporo miejsca i wielu wyborców, którzy nie czują się w obecnym układzie politycznym przez nikogo reprezentowani. Ten fakt potwierdza bardzo duże zainteresowanie ze strony dziaaczy społecznych z całego regionu. Dzięki takiemu dużemu zainteresowaniu powołano pełnomocników powiatowych Ruchu Prawdziwej Europy we wszystkich powiatach w Małopolsce. Będą oni odpowiedzialni za zbieranie podpisów i rejestrację kandydatów do komisji obwodowych. Czesław Kwaśniak przedstawił również harmonogram prac na najbliższe tygodnie. A czasu pozostało już niewiele. Do 16 kwietnia mają być zarejestrowane w wyborach do PE. Został więc na to już zaledwie miesiąc. Jednak ustalono, że nie będzie się czekać do ostatniej chwili, tylko listy kandydatów zostaną zarejestrowane na tydzień przez upływem ustawowego terminu. To po to aby zapobiec ewentualnym „niespodziankom”.