FOTOGALERIA ! Skutki silnego wiatru w powiecie brzeskim

W skutek silnego wiatru przechodzącego między innymi przez powiat brzeski w dniach od 10 do 12 marca 2019 roku Państwowa Straż Pożarna w Brzesku przyjęła bardzo dużą ilość zgłoszeń dotyczącą powstałych zniszczeń na terenie powiatu.

Łącznie strażacy OSP oraz PSP interweniowali ponad 320 razy, z czego 100 interwencji dotyczyło działań z drzewami które zostały pochylone, naderwane lub połamane i zagrażały budynkom lub utrudniały przejazd drogami publicznymi. Pozostałe zgłoszenia których było najwięcej dotyczyły uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych oraz zabudowaniach gospodarczych, w blisko 50 obiektach zerwaniu uległo całe pokrycie dachu. Na terenie powiatu nie odnotowaliśmy poszkodowanych osób wśród ludności cywilnej oraz ratowników.

W działaniach na terenie powiatu w ostatnich dwóch dniach w celu likwidacji zniszczeń powstałych w skutek silnego wiatru uczestniczyło w działaniach 382 pojazdy straży oraz 1834 strażaków. Wśród nich 179 to funkcjonariusze PSP a 1655 to druhowie ochotnicy

W imieniu naszej redakcji oraz mieszkańców powiatu brzeskiego pragniemy wszystkim strażakom JRG i OSP  serdecznie podziękować za wzorową postawę, jaką wykazali się podczas wichury, jaka nawiedziła nasz powiat.
Wasza pełna ofiarność i odwaga zasługują na najwyższe uznanie. Dziękuję za zaangażowanie w ratowanie życia i mienia naszych mieszkańców.

FOTOGALERIA: http://brzesko112.pl/2019/03/12/silny_wiatr_brzesko/?fbclid=IwAR288vX7Z0nVDuI9V0WLzSCMrHqAnn5Qx8a2cOSyT6g9mLsVUH5vutuMcNQ

brzesko112.pl