EDK2019 – warto żyć ekstremalnie / Pierwsze trasy w regionie

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową 2019. Od 6 marca można się zapisywać na poszczególne trasy EDK. W naszym regionie pojawiły się już pierwsze trasy. Ciemny las. Noc, podczas której zmierzysz się sam ze sobą. Odliczasz kolejne kilometry. Wydaje Ci się, że nie dasz rady i zaraz zawrócisz. Wtedy przekraczasz granicę, aby dojść do piękniejszego życia. BO ŻYCIE SAMO SIĘ NIE ZROBI. Jest ciężko, ale najważniejszy jest cel – spotkanie z Nim. Przejdź Ekstremalną Drogę Krzyżową 2019!

O Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

Ekstremalna Droga Krzyżowa, jest indywidualnym przeżyciem duchowym. W samotności, w milczeniu, w nocy, podejmujemy wysiłek fizyczny i duchowy, rozważając stacje drogi krzyżowej. To dobra okazja do spotkania z Bogiem. Zwłaszcza polecamy to wydarzenie tym, którzy w trakcie Wielkiego Postu w wirze obowiązków nie zdążą się przygotować dobrze do Świąt Wielkanocnych, oraz tym, którzy chcą podjąć nowe wyzwanie, by pogłębić swoją duchowość. Ta droga zmieni Twoje życie. Zobacz, jak wygląda droga do poznania samego siebie. Ta podróż wymaga wysiłku i ma boleć, ale dzięki temu staje się inspiracją do życia na co dzień.

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest dla każdego, kto nie boi się przekroczyć samego siebie. Pokonywanie długiej i trudnej trasy w nocy i w milczeniu zmienia człowieka i o to właśnie chodzi. Każdy musi się zmierzyć ze swoim ciałem i charakterem, z samym sobą. Kiedy wydaje się, że człowiek już więcej nie może, wtedy następuje autentyczne spotkanie z Bogiem.

Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie! Nie czekaj i już dziś wyznacz sobie cel. Dołącz do EDK!

Na terenie powiatu brzeskiego dostępnych jest już kilka tras o różnej długości i różnym stopniu trudności. Warto spróbować swoich sił!

Powiat Brzeski

Brzesko – 12 kwietnia 2019

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Zielona -Św. Jana Pawła 2BrzeskoBrzeskoJamna42 km
Biała -Bł. Karoliny KózkównyBrzeskoBrzeskoZabawa27 km
Fioletowa-Św.WeronikaBrzeskoBrzeskoDomosławice23 km

Dębno – 12 kwietnia 2019

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Czerwona – św. MałgorzataDębnoDębnoIwkowa34 km
Niebieska – św. JózefaDębnoDębnoIwkowa43 km
Fioletowa – Bł. KarolinyDębnoDębnoZabawa30 km
Zielona – św FlorianDębnoDębnoIwkowa44 km

Jasień – 5 kwietnia 2019

NazwaRejonPoczątekKoniecDystans
Trasa Przodków – św. SzczepanaJasieńJasieńSzczepanów41 km
Trasa św. SebastianaJasieńJasieńStrzelce Wielkie29 km
Trasa Matki Bożej PocieszeniaJasieńJasieńPasierbiec43 km
Trasa św. MateuszaJasieńJasieńLipnica Murowana21 km

Trasy EDK znajdziesz TUTAJ / wyszukiwarka <==

Źródło: www.informatorbrzeski.pl