Policjanci uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

Delegacja policjantów na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Brzesku mł.insp. Bogusławem Chmielarzem uczciła pamięć o Żołnierzach Wyklętych składając kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. W ten sposób policjanci oddali honor żołnierzom oraz przywołali pamięć o ich wielkich zasługach i dokonaniach dla niepodległej i wolnej Polski.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest 1 marca. Święto ma na celu upamiętnienie żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, którzy stanowili antykomunistyczny ruch niepodległościowy, walczący o suwerenność Polski i uniezależnienie jej od wpływów ZSRR. 

Dzień ten jest wyrazem hołdu dla żołnierzy za okazane świadectwo męstwa, niezłomnej postawy i przywiązania do tradycji patriotycznych oraz za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to także wyraz hołdu społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość do poniesienia ofiar na rzecz idei niepodległościowej, pozwoliły na kontynuację oporu przez długie lata.

Składając kwiaty delegacja policjantów oddała hołd wszystkim tym, których patriotyzm i gotowość do ponoszenia ofiar pozwoliły przez długie lata stawiać opór reżimowi komunistycznemu.

_

KPP Brzesko