Poznajemy Amerykę

Dzieci z klasy II szkoły podstawowej w Borzęcinie wraz z wychowawcą w dniu 12 lutego 2019 roku odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną. Podczas spotkania została przeprowadzona lekcja biblioteczna na której uczniowie poznali kontynent Ameryki, stany wchodzące w jej skład a także ludność zamieszkującą Amerykę, najciekawsze budowle i zabytki oraz roślinność i zwierzęta typowe dla kontynentu na podstawie książek „Świat i człowiek”, Cuda świata- przewodnik po skarbach cywilizacji”, „Szkolny atlas świata”.
Dzieci wysłuchały wiersza pt. „Wielkie Stany Zjednoczone” z książki pt. „Co kraj to obyczaj” Doroty Strzemińskiej-Więckowiak, oglądały wystawkę książek dla dzieci w języku angielskim i innych bajek autorów pochodzenia amerykańskiego.
Uczniowie przynieśli ze sobą rysunki przedstawiające budowle i zabytki związane z Ameryką, brali czynny udział w spotkaniu a niektórzy z nich opowiadali o swoich wrażeniach z pobytu wakacyjnego w USA, następnie podzieleni na grupy układali puzzle przedstawiające stany Ameryki.


Na zakończenie wszyscy otrzymali słodycze i inne upominki otrzymane od Polonii Amerykańskiej za co serdecznie dziękujemy.

_

Elżbieta Kwaśniewska
Kierownik GBP w Borzęcinie