„Babciu, Dziadku- Kochamy Was”- Święto Babci i Dziadka w Zaborowie

Pod takim hasłem, dnia 5 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej w Zaborowie odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Na wstępie uroczystości głos zabrał Dyrektor szkoły- Pan mgr inż. Mieczysław Chabura, który złożył wszystkim Seniorom życzenia zdrowia, szczęścia, długich lat życia i pociechy z wnuków. Podkreślił też, jak ważną rolę pełnią oni w wychowaniu swoich wnuków, a przyszłych pokoleń. Następnie głos zabrali zaproszeni na uroczystość goście: Pani Elżbieta Gądek- przedstawicielka Urzędu Gminy Szczurowa, która przybyła na spotkanie z ramienia Pana Wójta Zbigniewa Moskala oraz radny Pan Mariusz Antosz, którzy również złożyli Seniorom życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. 

 Po wystąpieniu Dyrektora szkoły i zaproszonych gości odbyła się część artystyczna, którą przygotowali wraz ze swoimi wychowawczyniami: Beatą Nicpoń, Bogumiłą Grocholską, Agnieszką Boroń i Krystyną Giza uczniowie klas 0- III. Na część artystyczną złożyły się: polonez- taniec w wykonaniu uczniów z klas I- II, skecze, inscenizacje, przedstawienie „Kopciuszek”- wersja współczesna, piosenki i wiersze, w których wnuki składały swoim babciom i dziadkom życzenia zdrowia i wszystkiego co najlepsze. Mali uczniowie z wielkim zaangażowaniem wcielali się w swoje role i najlepiej jak mogli przedstawili przygotowany przez siebie program artystyczny. 

 Na zakończenie, po odśpiewaniu piosenki „Sto lat”, uczniowie wręczyli swoim babciom i dziadkom drobne upominki w postaci serduszek. Podczas trwania uroczystości, przybyli Seniorzy mogli częstować się ciastem i herbatą, którą dla nich przygotowali rodzice uczniów klas 0- III. Uroczystość była bardzo udana, a mali uczniowie zadowoleni, że w tak piękny sposób mogli uczcić święto swoich babć i dziadków. 

_

Bogumiła Grocholska, SP Zaborów