Aktywnie podczas ferii w Borzęcinie

Zakończyły się ferie zimowe, czas przerwy od szkolnych zajęć dla dzieci i młodzieży oraz intensywnej pracy dla wszystkich organizatorów zimowego wypoczynku. Jak co roku, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie przygotował – prawie na każdy dzień dwutygodniowego odpoczynku – mnóstwo atrakcji dla uczniów z gminy. Sporym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy, ale także turnieje i zawody rozgrywane na terenie gminy. Poniżej krótkie zestawienie zrealizowanych zadań.

12 stycznia – dyskoteka dla ZPiT „Mali Borzęcanie” – zorganizowana z myślą o obecnych członkach Zespołu. Pracownicy GOK zadbali o dobrą atmosferę oraz poczęstunek dla uczestników. W zabawie brało udział około 50 osób.

13 stycznia – Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany wspólnie z Parafią pw. NNMP w Borzęcinie Górnym. Wzięło w nim udział 18 solistów oraz 5 zespołów. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny słodki upominek, zwycięzcy – dodatkowo – statuetki. Wyniki Konkursu:  Kategoria soliści – szkoła podstawowa klasy I-III: 1. miejsce – Amelia Florczak, 3. miejsce – Igor Kapa; Kategoria soliści – szkoła podstawowa klasy IV- VI: 1. miejsce – Natalia Styrna, 2. miejsce – Oliwia Białek , 3. miejsce – Martyna Pawlik; Kategoria soliści – szkoła podstawowa klasy VII- VIII i gimnazjum klasa III: 1. miejsce – Magdalena Płachno, 2. miejsce – Weronika Czesak, 3. miejsce – Anna Kiczka. Kategoria zespoły  1. miejsce – „Borzęckie Słowiki”, 2. miejsce – Schola z Borzęcina Górnego, 3. miejsce – Zespół z Bielczy.

14 stycznia – Wyjazd od Parku Wodnego w Tarnowie – w wyjeździe wzięło udział 48 dzieci. Koszt przejazdu finansował GOK, uczestnicy płacili za bilet wstępu na baseny. Ponadto w świetlicy w Borzęcinie Górnym odbyły się bezpłatne zajęcia nauki gry w szachy.

15 stycznia – Przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Pinokio” oraz dyskoteka dla dzieci – w sali imprez GOK dzieci obejrzały przedstawienie Teatru Lalek pt. „Pinokio”. Po przedstawieniu ponad 200 osób bawiło się podczas dyskoteki zorganizowanej wspólnie z Parafią pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie Górnym.

16 stycznia – Wyjazd na Tor Kartingowy do Tarnowa – blisko 60-osobowa grupa dzieci i młodzieży udała się na tor kartingowy do Tarnowa, zabawa była wyśmienita, uczestnicy płacili za bilet wstępu natomiast przejazd zapewnił GOK.

17 stycznia – Gminny Turniej Tenisa Stołowego „O nagrodę Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka” – w zawodach wzięło udział 14 zawodników. Do finału zakwalifikowało się 4 z nich, gdzie po rozegraniu serii meczów w systemie „każdy z każdym” wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Hubert Rogóż, drugie Janusz Mieszkowski, a trzecie Konrad Rychlicki.

18 stycznia – Wyjazd do kina na film pt. „Ralph Demolka w Internecie” – wyjazdy do kina cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Odwiedziliśmy kino nie lada grupą – autobusy przywiozły aż 90 osób z całej gminy Borzęcin. Tradycyjnie dzieci płaciły za bilet wstępu do kina, przejazd finansował GOK w Borzęcinie.

19 stycznia – Na Gminną Dyskotekę dla Dzieci i Młodzieży w Bielczy mógł przyjść każdy młody mieszkaniec gminy Borzęcin. Minutą ciszy upamiętniono tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska. Od godz. 19:00 rozpoczęto dyskotekę dla dzieci. Po nich – do północy – bawiła się młodzież. W dyskotece wzięło udział około 60 osób.

21 i 25 stycznia – Wyjazd na kręgle do Brzeska – w trakcie trzygodzinnego pobytu na kręglach każdy z uczestników wyjazdu miał możliwość spróbowania swoich sił; rozgrywki prowadzono w dwóch grupach, po 20 osób na 4 torach. Na wyjazd było tylu chętnych, że 25 stycznia GOK zorganizował ponowny wyjazd dla kolejnych 40 osób. Ponadto, w świetlicy w Borzęcinie Górnym odbyły się bezpłatne zajęcia nauki gry w szachy.

22 stycznia – Wycieczka na baseny termalne do Chochołowa – wczesnym, bardzo mroźnym porankiem 60-osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami udała się na baseny termalne do Chochołowa. Wizyta w Chochołowskich Termach jest stałym oraz najbardziej wyczekiwanym punktem programu Ferii. GOK sfinansował przejazd autokarem, uczestnicy płacili za bilet wstępu, obiad i dodatkowe ubezpieczenie.

23 stycznia – w tym dniu zorganizowano zajęcia świetlicowe – darmowy dostęp do komputera z internetem, możliwość zagrania w tenisa stołowego, piłkarzyki czy bilard oraz wszelkiego rodzaju gry będące na wyposażeniu świetlic z pewnością sprawiły, że długi zimowy wieczór stał się o wiele ciekawszy.

24 stycznia – Feryjny Turniej Szachowy „O Puchar Dyrektora GOK Piotra Kani” – turniej przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, obowiązywał w nim szwajcarski system rozgrywek na dystansie 9 rund. Tempo gry to 15 minut dla zawodnika. W zawodach wystartowało 38 młodych szachistów z kilku klubów w Małopolsce, w tym również zawodnicy z sekcji szachowej działającej od kilku lat w GOK Borzęcin. Zwyciężył Jakub Lenart reprezentujący Klub Szachowy Kana Tarnów, drugi był Wojciech Urbański – Klub Szachowy TS Wisła Kraków, a trzeci Jakub Micuła – Klub Szachowy UKS Goniec Staniątki. Trzech najlepszych zawodników z gminy Borzęcin to: Patryk Siudut, Dominik Knap oraz Wojciech Żurek – wszyscy z sekcji szachowej  GOK w Borzęcinie.

25 stycznia – Gminny Turniej Gry w Bilard „O nagrodę Dyrektora GOK Piotra Kani” – świetlica GOK w Borzęcinie Górnym stała się areną zmagań entuzjastów gry w bilard. Wśród dzieci, po rozegraniu serii meczów w systemie „każdy z każdym”, pierwsze miejsce zajął Wojciech Gacoń, drugie wywalczył Maksymilian Jaworski, a trzecie Krystian Mieszkowski. W kategorii „młodzież oraz dorośli” w szranki stanęło 13 zawodników. Do finału zakwalifikowało się 4 z nich, gdzie po rozegraniu serii meczów pierwsze miejsce wywalczył Bartłomiej Imiołek, drugi był Marek Woźniak, a na trzecim miejscu uplasował się Dominik Mieszkowski. Trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii otrzymało nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

26 stycznia – Tradycyjnie już zakończenie ferii zimowych odbyło się w Warysiu, gdzie rozegrane zostały Zawody Strzeleckie dla Dzieci i Młodzieży „O Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Czesława Małka”. Do zawodów zgłosiło się 45 uczestników, co tylko potwierdza, że strzelectwo jest bardzo popularnym sportem w gminie. Zawody zostały rozegrane w pięciu kategoriach. Wyniki: Dziewczęta do lat 12: Kornelia Biernat (38pkt.), 2. Marta Szumigraj (30 pkt.), 3. Izabela Książek (21 pkt.). Chłopcy do lat 12: Olaf Wróblewski (23 pkt.), 2. Eryk Klecki (19 pkt.), 3. Adrian Klecki (17 pkt.). Dziewczęta 13-16 lat: Amelia Kwaśniak (36 pkt.), 2. Julia Machalska (35 pkt.), 3.Matylda Rogóż (34 pkt.). Chłopcy 13-16 lat: Jakub Biernat (41 pkt.), 2. Bartosz Bogusz (38 pkt.), 3. Dominik Mieszkowski (31 pkt.). Szkoła średnia: Piotr Kieroński (43 pkt.), 2. Agnieszka Widło (39 pkt.), 3. Adrian Cisak (38 pkt.)

Podczas zawodów uczestnicy otrzymali ciepły posiłek, herbatę i ciastka. Poczęstunek oraz nagrody ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Urząd Gminy. Wręczył je współpracujący przy organizacji imprezy prezes Koła Strzeleckiego LOK w Bielczy Zygmunt Szawernoga.

Pieczołowicie przygotowany program imprez i wyjazdów, jaki młodym mieszkańcom z gminy Borzęcin zaoferował GOK w Borzęcinie wymagał wiele sił i zaangażowania, ale skutkował tym, że skorzystało z niego mnóstwo osób, a każdy zainteresowany mógł znaleźć w nim propozycję dla siebie i dobrze spędzić czas zimowego odpoczynku. Styczeń był także miesiącem organizacji wielu innych imprez: spotkań opłatkowych i seniorów w miejscowościach gminy, przedstawień teatralnych i koncertów kolęd, które również współorganizowaliśmy. Dziękuję za ten czas wytężonej pracy wszystkim moim współpracownikom, którzy bardzo dobrze wywiązali się ze swoich obowiązków, niekiedy nawet kosztem własnego zdrowia – komentuje Piotr Kania, dyrektor GOK Borzęcin.

_

GOK Borzęcin