Pomoc dla Huberta!

Hubert Pałka jest czteroletnim mieszkańcem Gosprzydowej w województwie małopolskim. W lipcu 2018 roku w brzeskim szpitalu u chłopca zdiagnozowano złośliwy nowotwór lewej nerki z przerzutami. Hubert został przewieziony na oddział onkologii dziecięcej szpitala w Krakowie-Prokocimiu, gdzie tomografia komputerowa potwierdziła Guz Wilmsa – nerczak płodowy z przerzutami do węzłów chłonnych i płuc. Był to bardzo rozległy nowotwór czwarty stopień kliniczny. Aby ratować życie Huberta na początku września odbyła się operacja usunięcia nerki z przyległym do niej 13-centymetrowym guzem i zajętych węzłów chłonnych. Po przyjęciu licznej chemioterapii i radioterapii celowanej na brzuch, lekarze stwierdzili, że należy wykonać drugą operację wycięcia zmian nowotworowych z prawego płuca, która to zwiększy szanse na wyleczenie złośliwego nowotworu. Początkiem grudnia 2018r wykonano operację wycięcia zmian z prawego płuca.

Obecnie Hubert ma rozpisaną chemioterapię która potrwa do czerwca 2019r. Podczas leczenia obserwowane mają być pozostałości guzów znajdujące się na otrzewnej i węzłach chłonnych które powinny zaniknąć po przyjęciu chemioterapii. W przypadku braku zaników nowotworu lekarze podejmą decyzję wykonania trzeciej operacji – wycięcia zmian z brzucha.

Hubert ma brata Szymona i siostrę Julię. Uwielbia spędzać czas ze swoją rodziną. Jest bardzo pogodny, zawsze uśmiechnięty, bardzo łatwo nawiązuje kontakty. Jak każdy czterolatek najbardziej lubi bawić się klockami i samochodami. Pomimo ciężkiej choroby cieszy się życiem i bardzo dba o swoich znajomych.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie Huberta w dalszym długim procesie leczenia.

Zachęcamy do dokonywania wpłat na indywidualny numer subkonta i do podzielenia się 1% podatku w okresie rozliczeniowym. Za wszelkie okazane wsparcie, w imieniu Huberta i jego najbliższych, serdecznie dziękujemy.

*Apel powstał w oparciu o informacje z dnia: 02.01.2019

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
16 1050 0099 6781 1000 1000 0785
1%  KRS 0000248546
cel szczegółowy: „Hubert PAŁKA”