Bezpłatne badania prenatalne dla kobiet w ciąży z terenu powiatu brzeskiego i bocheńskiego

Ponad sześćdziesiąt pacjentek wykonało bezpłatne przesiewowe badania prenatalne w ramach projektu, który jest realizowany w brzeskim szpitalu. – Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem, kobiety są zadowolone, doceniają to, że badania są wykonywane bezpłatnie – mówi Anna Macioszek z Poradni Ginekologiczno-Położniczej Szpitala Powiatowego w Brzesku.
Do tej pory tego typu badania były wykonywane w dużych ośrodkach medycznych. Od października są one możliwe także w brzeskim szpitalu. I co ważne są bezpłatne. Badanie prenatalne pozwala wykryć we wczesnym stadium ciąży poważne wady płodu. Współczesna medycyna daje możliwość ich leczenie już w łonie matki.
Badania są wykonywane w oddziale Ginekologiczno-Położniczym brzeskiego szpitala. Wykonuje je dr n. med. Artur Czekański, który specjalizuje się w tego typu badaniach.
Zapisy na badania nadal są przyjmowane. Projekt: „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego”, który będzie realizowany przez trzy lata, zakłada bowiem przebadanie 600 kobiet poniżej 35 roku życia.

W projekcie mogą wziąć udział pacjentki do 14 tyg. ciąży, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ. Do udziału w projekcie kwalifikują się mieszkanki powiatu brzeskiego i bocheńskiego.
Na realizację projektu szpital otrzymał fundusze z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Gdzie się rejestrować?

Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza).
Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52, e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl