Gorąca debata o brzeskim sporcie

W sali obrad Urzędu Miejskiego w Brzesku miało miejsce bardzo elektryzujące spotkanie. Przedstawiciele świata sportu, prezesi, działacze i zawodnicy reprezentujący różne kluby i dyscypliny zebrali się, aby wraz z przedstawicielami władz Brzeska omówić sposób dystrybucji gminnych środków przeznaczonych na organizację zajęć sportowych dla dzieci.

Sekretarz Gminy Stanisław Sułek wyjaśnił dokładnie zasady przyznawania, wydatkowania oraz rozliczania gminnych dotacji, które będą obowiązywały w 2019 roku. Następnie po udzieleniu informacji rozpoczęło się zadawanie pytań oraz dyskusja.

Całą wymianę zdań zdominowali przedstawiciele piłki nożnej. Trudno ukryć, że przedstawiciele różnych klubów tej dyscypliny pałają do siebie niechęcią. Szczególnie widać to w konflikcie na linii OKS – (chyba wszyscy inni). Było dużo wzajemnych uwag, zarzutów i przykrych słów. Burmistrz Tomasz Latocha stwierdził, że akurat w tym przypadku potrzebne może być dodatkowe spotkanie, które wyjaśni nieporozumienia i być może uspokoi nerwową atmosferę w brzeskiej piłce. Najważniejszą sprawą jest przecież dbanie o rozwój młodzieży.

Co ważne konkurs zostanie rozpisany tak, aby środki gminne mogły trafić do klubów już w styczniu. Szczególnie ważne jest to dla siatkarzy, którzy akurat teraz są w szczycie sezonu i czekanie na środki do marca byłoby bardzo problematyczne.