Wigilia u Anny i Kazimierza Kuralów

Mszą świętą odprawioną w kościele pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła pod przewodnictwem księdza Zbigniewa Pietruszki – dyrektora diecezjalnego Caritas rozpoczęło się wigilijne spotkanie już po raz 25. przygotowane przez Annę i Kazimierza Kuralów. Właściciele restauracji Galicyjska do wigilijnego stołu zaprosili blisko 150-ciu podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Caritas, głównie samotnych, ubogich i niepełnosprawnych. W dzień wigilii – 24 grudnia pracownicy MOPS rozwiozą świąteczne dania przygotowane przez Galicyjską do 42 osób obłożnie chorych.


-Do spotkania każdego roku przygotowuję się z wielką starannością, dbam o to, aby na stole niczego nie zabrakło i co najważniejsze, aby moi wyjątkowi goście dobrze się czuli – mówi sponsor wigilijnej uroczystości, Kazimierz Kural.


Stoły ustawione w Auli Chrystusa Króla były pełne pyszności, Anna i Kazimierz Kuralowie serwowali zupę grzybową, kilka rodzajów ryb, pierogi z kapustą, makaron z orzechami i makiem, gołąbki, ciasta, owoce i kompot z owocowego suszu. 


-Dla naszych podopiecznych to wyjątkowy dzień, przychodzą elegancko ubrani, mogą się spotkać w szerszym gronie, porozmawiać  i zjeść coś smacznego. Anna i Kazimierz Kuralowie to wspaniali ludzie, od tylu lat organizują wigilię dla tych, którym w życiu się nie poszczęściło. A liczby są imponujące, w ciągu 25 lat przyjęli przy swoim stole blisko pięć tysięcy osób. Należą im się za to wielkie słowa uznania – mówi szefowa Caritas działającego przy parafii św. Jakuba, Maria Kucia.


Na wigilijnym spotkaniu obecni byli burmistrz Brzeska, Tomasz Latocha, radni miejscy, pracownicy Caritas i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, wicestarosta Maciej Podobiński oraz księża z dekanatu brzeskiego.