Sprawiedliwość zamknięta

Na koniec roku w brzeskim sądzie prawdziwa niespodzianka! Wszystkie rozprawy zostały odwołane! Nie jest to wina Sędziów – ci pracują normalnie, tym razem przedświąteczny paraliż zawdzięczamy pracownikom administacji.

Otóż większość z nich właśnie w ramach protestu… się rozchorowała. Epidemia w brzeskim sądzie oszczędziła tylko po jednym pracowniku na wydział. Teraz głównym zadaniem tych których szczęśliwie ominęło L4 jest odwoływanie wszystkich zaplanowanych rozpraw.

Sędziowie będą mieli co robić, zapoznawanie się z aktami spraw oraz pisanie uzasadnień też zajmuje dużo czasu, jednak przez niedziałające sekretariaty i brak pracowników do spisywania protokołu nie można przeprowadzić żadnej rozprawy.

Najbardziej poszkodowani w całej sytuacji są ochroniarze pracujący przy zabezpieczeniu budynku sądu, to właśnie nim przypadła wątpliwa przyjemność informowania wszystkich przybyłych (których nie udało się poinformować wcześniej), że mogą wracać do domu.

Pozostaje jedynie liczyć ze już za dwa tygodnie wszyscy pracownicy administracji wyzdrowieją i wrócą do pracy, czego im z całego serca życzymy.