Asp. szt. Artur Wnęk oraz asp. Marcin Adamczyk — brzescy policjanci nagrodzeni w plebiscycie

Tegoroczny plebiscyt „Policjant Roku 2018” miał swój finał w ostatni piątek. W tej edycji wyróżnionych zostało aż 2 naszych mundurowych, to szczególnie ważna nagroda, gdyż kandydatów do niej zgłaszają mieszkańcy.Asp. szt. Artur Wnęk zastępca dyżurnego KPP Brzesko otrzymał tytuł Policjanta roku 2018 za swoje ogromne zaangażowanie i ciężką pracę nie tylko w trakcie służby.
W czasie wolnym od służby prowadził czynności resuscytacyjne wobec nieprzytomnego mężczyzny pożądlonego przez osy. Podczas służby dyżurnego pomógł rodzicom, których dziecko się zakrztusiło, udzielając przez telefon fachowych porad i opanowując emocje rozmówców. Innym razem telefonicznie objaśniał krok po kroku jak zrobić masaż serca. Dzięki profesjonalizmowi policjanta uratowano samobójcę. Od 2004 r. jest honorowym dawcą krwi. Już wkrótce będzie miał zaszczyt reprezentować polską Policję na arenie międzynarodowej w ramach Misji Unii Europejskiej EULEX w Kosowie.
Wyróżnienie otrzymał również asp. Marcin Adamczyk, który pracuje jako dzielnicowy KPP Brzesko.
Aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności, bezpośrednio niosąc pomoc i ją organizując — także w czasie wolnym — seniorom oraz innym potrzebującym – o czym świadczą liczne podziękowania od mieszkańców. Jest honorowym dawcą krwi.