Święto Służby Cywilnej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Święto 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz Dzień Służby Cywilnej stały się okazją do uroczystego spotkania w małopolskim garnizonie Policji. W spotkaniu kierownictwa małopolskiej Policji z pracownikami cywilnymi Policji uczestniczył Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik oraz zaproszeni goście.

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie przywitał zebranych, podkreślił szczególny  charakter uroczości Dnia Służby Cywilnej przypadającego w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Następnie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta podziękował pracownikom cywilnym za oddaną pracę dla dobra policjantów i mieszkańców Małopolski, za „znaczący wkład w to co robi Małopolska Policja”.  Życzył pracownikom  by ich trud był dostrzegany i zauważany przez przełożonych i otoczenie.

Wojewoda  Małopolski  skierował do pracowników Policji podziękowania za „trudną i odpowiedzialną pracę, która nie jest tak widoczna ale ważna i potrzebna bo prowadząca do bezpieczeństwa i porządku publicznego w Małopolsce”. Życzył przy tym  spełnienia w życiu zawodowymi i osobistym.

Kolejnym punktem uroczystości było  wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla pracowników cywilnych reprezentujących jednostki Policji z całej Małopolski.  Na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji trzech wybranych pracowników małopolskiego garnizonu Policji odznaczonych zostało srebrnymi oraz brązowymi Medalami „Za Długoletnią Służbę”.  Wyróżnieni odebrali medale z rąk Wojewody Małopolskiego. Następnie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta uhonorował okolicznościowymi dyplomami i nagrodami pieniężnymi 78 pracowników cywilnych małopolskiego garnizonu Policji. Nagrody otrzymali też pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku Pani Małgorzata Wawryka oraz Pani Arleta Zapiór. Do gratulacji dołączył również Wojewoda Małopolski.

Ośmiu pracowników cywilnych zostało wyróżnionych  odznaką honorową związków zawodowych, które wręczały Przewodnicząca KKW NSZZPP Małgorzata Lewicka oraz Przewodnicząca NSZZPP Justyna Skiba. Następnie Komendant Wojewódzki Policji  podziękował przedstawicielom związków zawodowych pracowników cywilnych za zaangażowanie w wykonywane obowiązki wręczając Przewodniczącym okolicznościowe upominki.

Przewodnicząca KKW NSZZPP Małgorzata Lewicka wygłosiła krótkie przemówienie dziękując za uhonorowanie pracy pracowników, których codzienna praca i zaangażowanie powoduje, że nasza formacja jest  postrzegana jest jako nowoczesna instytucja i spełniająca europejskie standardy.   Serdecznie pogratulowała wszystkim wyróżnionym i odznaczonym  życząc by ta trudna i odpowiedzialna praca   wszystkim dawała osobistą i zawodową satysfakcję.

Podczas uroczystości nadinsp. Krzysztof Pobuta podziękował za  posługę i opiekę duchową księdzu kanonikowi Krzysztofowi Bogdałowi, który przez ostatnie 6 lat pełnił funkcję kapelana służb mundurowych.   Jego miejsce zastąpił ks. dr Paweł Mielecki, który został podczas uroczystości serdecznie powitany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

_

KPP Brzesko