Uczniowie Z Borzęcina Zawitali W Brzeskiej Komendzie

Zwiedzanie brzeskiej jednostki Policji i pomieszczeń, do który na co dzień nie mają dostępu osoby postronne, jest dla wielu dzieci interesujące i fascynujące. Uczniowie w ramach wycieczki mogą zobaczyć jak z bliska wygląda praca policjantów. Pomieszczenia dla osób zatrzymanych czy policyjna strzelnica to miejsca, które wzbudzają u najmłodszych największe zaciekawienie. Podczas takiej wycieczki jest też czas, aby dzieciom przybliżyć zasady bezpieczeństwa i przestrzec przed niebezpieczeństwami.

16 października 2018r. brzescy policjanci gościli w swojej jednostce uczniów najmłodszych klas z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Borzęcinie. Dzieci przywitała maskotka brzeskiej jednostki inspektor Gryf, który od razu wywołał radość i uśmiech na twarzach gości. Towarzyszył uczniom w prelekcji na temat bezpieczeństwa, którą poprowadziła policjantka zajmująca się profilaktyką sierż. sztab. Monika Lis. Omówiła ona zasady bezpiecznego poruszania się na drogach, jednocześnie przypominając jak ważną rolę spełniają odblaski. Zasygnalizowała najmłodszym jak należy zachować się w kontakcie z osobą nieznajomą i jak można ustrzec się przed niebezpieczeństwami podczas zabawy w domu czy na placu zabaw.

Po krótkiej prelekcji przyszedł czas na zwiedzanie brzeskiej komendy. W towarzystwie policjantów dzieci odwiedziły Stanowisko Kierowania i z uwagą przysłuchiwały się jak wygląda praca dyżurnego, który przyjmuje zgłoszenia i zarządza wszystkimi patrolami na terenie powiatu. Uczniowie mogli obejrzeć wyposażenie, które na co dzień pobierają policjanci do służby. Największe jednak emocje wywołała możliwość obejrzenia pomieszczeń dla osób zatrzymany oraz strzelnicy. Z chęcią też oglądały radiowozy, a przy policyjnym motocyklu ustawiła się długa kolejka, aby choć na chwilę móc zasiąść za kierownicą jednośladu. Na pamiątkę pobytu w brzeskiej jednostce każde dziecko otrzymało odcisk swoich linii papilarnych. Zadowoleni uczniowie dziękowali brzeskim policjantom za możliwość zwiedzenia jednostki oraz za cenne rady i wskazówki.

__

KPP