Rękodzieło w Porębie Spytkowskiej – już w niedzielę!

Międzygminny Przegląd Rękodzieła i Kuchni Regionalnej  już ósmy raz zostanie zorganizowany w Porębie Spytkowskiej i to już w tę niedzielę!

Impreza rozpocznie się do godz. 16.00 dzięki wkładowi i ciężkiej pracy organizartorów, którymi są: Porębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne oraz Świetlicą Wiejską Poręba Spytkowska.

Wydarzenie ma na celu spotkanie się i przedstawienie szerszej publiczności rękodzielników z najróżniejszych stron i organizacji nie tylko z terenu naszego powiatu. Na miejscu będzie okazja do podziwiania rzadko już spotykanych sztuk rękodzielniczych takich jak bibułkarstwo, koronkarstwo czy wyplatanie ze sznurka a także pokazanie nowszych technik jak decoupage, filcowanie, foarmiram. Struktura spotkania polega na przygotowaniu i prezentacji stoiska – wystawy twórców z danej miejscowości oraz przygotowaniu i prezentacji ich lokalnych potraw. Taka forma wzmacnia wzajemną współpracę i integrację danej społeczności.
Oczywiście, jak co roku, nie zabraknie nagród, dyplomów i uhonorowania pracy Uczestników. Podczas tej imprezy będzie również możliwość oglądnięcia prac wykonywanych podczas Międzypokoleniowych Warsztatów Rękodzielniczych „Dom Rekodzieła”. Przez szereg tygodni Uczestnicy spotykają się w Porębie Spytkowskiej i poznają różne techniki rękodzielnicze i rozwijają swoje pasje.
Podczas Przeglądu wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Porębianie” oraz gościnnie Zespół Pieśni i Tańca „Kalina” z powiatu łowickiego.
Organizatorzy zapraszają do Poręby Spytkowskiej 🙂
Przyjdźcie razem z nami!