Diecezjalne obchody święta patrona Policji

7 października 2018 roku o godz. 13:30 z okazji diecezjalnych obchodów Święta Patrona Policji Św. Michała Archanioła odprawiona została uroczysta msza w kościele pw. . Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Msza odprawiona została pod przewodnictwem Ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza w intencji policjantów, pracowników Policji i emerytów policyjnych oraz członków ich rodzin.

7 października 2018 roku z okazji wspomnienia Św. Michała Archanioła, który jest patronem Policji odprawiona została Msza Święta której przewodniczył Ksiądz Biskup Leszek Leszkiewicz przy udziale m.in. ks. prof. dr hab. Stanisława Sojki – Diecezjalnego Duszpasterza Policji oraz jego zastępcy ks. dr Kazimierza Fąfary. W uroczystości uczestniczyli komendanci miejscy i powiatowi jednostek znajdujących się na terenie diecezji tarnowskiej, parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych samorządów oraz przedstawicielce instytucji współpracujących z Policją, a także funkcjonariusze i pracownicy Policji z Komendy Pikowatowej w Limanowej. Na uroczystym nabożeństwie nie zabrakło również pocztów sztandarowych reprezentujące jednostki Policji oraz Starostwa Powiatowego w Limanowej, przedstawicieli JS nr 2007 „Strzelec” z Tymbarku oraz uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku. Dodatkowo oprawę mszy uświetniła procesja z darami ołtarza. Dary ofiarne w postaci ornatu z wizerunkiem Matki Boskiej Wniebowziętej głównemu celebransowi wręczyli Komendant Powiatowy Policji w Limanowej insp. Dariusz Urbanik, Miejski Policji w Tarnowie mł.insp. Mariusz Dymura oraz Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu insp. Jarosław Tokarczyk. Chleb wręczyli: Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Tadeusz Stachak, Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Bogusław Chmielarz oraz Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach insp. Krzysztof Tybor. Wino na ręce ks. Biskupa wręczyli: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach nadkom. Dorota Tokarz, Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosław Strach oraz I Zastępcaca Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej mł.insp. Krzysztof Chochliński.

Ksiądz Biskup Leszek podziękował funkcjonariuszom za ich ofiarną służbę oraz modlił się o potrzebne łaski w czasie codziennej trudnej służby. Po Mszy Świętej odbyła się druga część spotkania, w trakcie której insp. Dariusz Urbanik Komendant Powiatowy Policji w Limanowej podziękował w imieniu swoim oraz współorganizatorów za wspólna modlitwę oraz za liczne przybycie, a następnie wręczył gościom upominki w formie ikon z wizerunkami świętego Michała Archanioła.

Źródło: KPP w Limanowej