Reprezentowali naszą gminę w małopolskim turnieju

Urząd Gminy w Dębnie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej oraz UKS „Atlas” Wola Dębińska, byli organizatorami Małopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych Pt.

„Mini- Champions League 2018” o Puchar  Wojewody Małopolskiego- Piotra Ćwika, Wójta Gminy Dębno- Wiesława Kozłowskiego i Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej- Agaty Jankowskiej. Turniej odbył się pod Honorowym Patronatem Wojewody Małopolskiego.
Mini Liga Mistrzów miała na celu przede wszystkim poszukiwanie talentów piłkarskich, popularyzację piłki nożnej wśród młodzieży, uaktywnienie środowiska lokalnego oraz promocję Ligi Mistrzów.
W turnieju udział wzięły Szkoły Podstawowe. Poszczególne reprezentacje składały się z 4 zawodników, 1 bramkarza oraz 3 zawodników rezerwowych.
Wojewoda Małopolski, Wójt Gminy Dębno i Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej oraz UKS „Atlas” Wola Dębińska ufundowali nagrody w postaci pucharów oraz medali za miejsca od I do III. Dodatkowo drużyny zajmujące miejsca od I do VI otrzymały dyplomy i statuetki.
W turnieju udział wzięło 10 drużyn: Społeczna SP nr 1 Tarnów, ZSP Maszkienice, PSP Bochnia nr 1, PSP Brzesko nr 3, PSP Wola Dębińska, ZSP Wietrzychowice, PSP Szczurowa I, PSP Szczurowa II, PSP Iwkowa, PSP Jurków. Turniej rozegrano systemem grupowym „każdy z każdym”, a następnie 6 drużyn trafiło do strefy finałowej.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
  1. PSP Brzesko nr 3
  2. ZSP Wietrzychowice
  3. PSP Iwkowa
  4. PSP Szczurowa I
  5. PSP Szczurowa II
  6. PSP Wola Dębińska

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Paweł Puta z PSP Brzesko nr 3, a najlepszym bramkarzem Tomasz Stokłosa z PSP Iwkowa.
Naszą gminę reprezentowali: Hubert Pukal, Przemysław Bach, Aleksander Górka, Michał Moskal, Artur Bach, Jakub Cholewicki, Amgiad Zakareya, Jakub Puskarz oraz Konrad Florek, Jakub Mika, Filip Hanek, Filip Giemza, Filip Fijałkowski, Nikodem Biale, Karol Dzień, Maciej Cholewicki opiekun drużyn Robert Dzień. 
Wszystkie mecze prowadzili sędziowie z Wydziału Sędziowskiego Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej- Podokręg Brzesko. Inicjatorem i pomysłodawcą turnieju był Jaromir Radzikowski- opiekun UKS „ Atlas” Wola Dębińska.
_
www.gminadebno.pl, Robert Dzień, MKS Olimpijczyk