Uczniowie ze Złotej ze sztuką na ty

W ramach wieloletniej współpracy samorządu Gminy Czchów z Teatrem Nowym w Krakowie uczniowie ze szkoły podstawowej w Złotej zostali zaproszeni do uczestnictwa w zajęciach teatralnych oraz pokazie sztuki „Akademia Pana Kleksa”.

Inscenizacja przygotowana przez aktorów była szansą na zobaczenia no żywo opowieści stanowiącej szkolną lekturę. Sceniczna adaptacja znakomitej powieści dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy, to opowieść o niezwykłych przygodach Adasia Niezgódki w szkole Pana Kleksa. Spektakl jest wędrówką po krainie magii i dziecięcej wyobraźni; po zakamarkach marzeń i wyobrażeń na temat świata i edukacji. Szkoła Ambrożego Kleksa otwiera nowe przestrzenie kreatywności, pozwala na poszerzanie swoich horyzontów.

W drugiej części uczniowie mieli możliwość wypróbowania swoich sił na deskach teatru. Były ćwiczenia, prezentacje, pokazy aktorskie, poznawanie tajników aktorskiej gry. Warsztaty prowadzone z pasja cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy będą mieli możliwość wykorzystania uzyskanych wskazówek podczas szkolnych przedstawień.

Pokaz spektaklu „Akademia Pana Kleksa” i towarzyszące mu warsztaty odbyły się w ramach projektu TEATR NOWEGO WIDZA dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji PZU.

„Cieszymy się, że podjęta kilka lat temu współpraca z teatrem w ramach projektu artystycznego dla seniorów owocuje do dzisiaj. W dobie postępującej cyfryzacji życia codziennego, bezpośredni kontakt ze sztuką, możliwość skorzystania z doświadczeń aktorów nabiera zupełnie nowego wymiaru”- Jarosław Gurgul – Sekretarz Gminy Czchów.


UM Czchów