Krwiodawcy o złotym sercu

23 września br. w sali Domu Strażaka w Uszwi wszystkim przybyłym przyświecał jeden cel – „oddać cząstkę siebie, aby ratować życie”. Już od godz. 9 korytarz uszewskiej remizy zapełnił się honorowymi dawcami krwi.

Wśród dawców byli: strażacy z OSP Uszew, OSP KSRG Rzezawa, OSP Gosprzydowa, OSP KSRG Jadowniki, OSP KSRG Dębno, OSP Zawada Uszewska, OSP Biesiadki i nie tylko, ale również społeczność lokalna, pracownicy Urzędu Gminy Gnojnik oraz Wójt Gminy Gnojnik. Krew pobierały Panie z oddziału terenowego z Bochni. Każdy krwiodawca otrzymał słodkości, koszulkę oraz odblask od naszej jednostki.

Jesteśmy dumni z wszystkich przybyłych, gdyż podczas niedzielnej akcji pobiliśmy rekord: krew oddało 36 osób. Pragniemy przypomnieć, że w marcu krew oddało 35 osób. Cieszymy się, że tak licznie krwiodawcy odwiedzają nasza jednostkę podczas tego typu akcji.
Finalnie w dwóch akcjach oddało łącznie 71 osób (75 x 450 ml =31 litrów 950 ml krwi).

Dziękujemy wszystkim krwiodawcom za ich złote serce.

_

Wojciech Kukla – OSP Uszew

UG Szczurowa