Uczniowie w asyście funkcjonariuszy i policyjnej maskotki uczyli się prawidłowych zachowań na drodze

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej z radością powitali policjantów z Brzeska, a szczególnie specjalnego gościa, który przybył w towarzystwie mundurowych.

Policyjna maskotka – brzeski gryf wywołał ogromny entuzjazm i uśmiech na twarzach zgromadzonych dzieci, i to nie tylko tych najmłodszych, Ci nieco starsi też z radością witali się z nim, przybijając „piąteczkę”. W takim wesołym nastroju policjanci przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a następnie w asyście pluszowej maskotki pokazali dzieciom prawidłowe zachowania na drodze.

Teoria teorią, ale tak naprawdę praktyczne jej zastosowanie jest jedną z najlepszych metod wpajania dzieciom prawidłowych zachowań na drodze. Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej mieli okazję przyswoić sobie zasady i przepisy ruchu drogowego, i to w dodatku w asyście policyjnej maskotki i funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Zadowoleni uczniowie wyszli przed budynek i na drodze w pobliżu ośrodka przećwiczyli prawidłowe poruszanie się po drodze zwłaszcza, gdy nie ma chodnika oraz przechodzenie przez jezdnię tak, aby było to jak najbardziej bezpieczne dla pieszego.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał od policjantów odblask, który każdy dbający o swoje bezpieczeństwo na drodze pieszy powinien nosić przy sobie. Oczywiście na zakończenie wizyty w ośrodku wychowankowie zajrzeli do radiowozu oraz obejrzeli sprzęt i wyposażenie funkcjonariuszy. Pamiątkowych zdjęć w policyjnej czapce, w dodatku za kierownicą radiowozu nie było końca. Każde dziecko choć na moment chciało „wcielić się” w policjanta.

_

KPP Brzesko