Zostań dziennikarzem – konkurs dla naszych czytelników!

Całkiem niedawno na świat przyszła nasza własna gazeta „Życie Brzeska”. Zbudowana dzięki ciężkiej pracy, wsparciu przyjaciół z branży i poza nią, dała nam dużą satysfakcję.

Może nie jest to New Jork Times, ale cały czas pracujemy nad jej rozwojem i dbamy, aby nie była to tylko kolejna na rynku gazeta, która informuje, co też ciekawego zdarzyło się w okolicy przez ostatnie dwa tygodnie.

Mając tak duży zasięg i możliwość wpłynięcia na otaczającą nas rzeczywistość, chcemy, aby nasza praca realnie zmieniła naszą małą ojczyznę.

Oczywiście nie możemy wiedzieć wszystkiego. Powiat brzeski liczy około 100 tysięcy ludzi, to spory kawałek terenu, więc wiedza o wszystkich ciekawych i wartych nagłośnienia historiach i ludziach jest niemożliwa.

Jak obiecaliśmy, będziemy starać się przybliżać postaci nietuzinkowe, ludzi, dzięki którym nasza okolica rozwija się społecznie i gospodarczo. Społecznicy: działacze lokalnych klubów sportowych, działacze kultury, wychowawcy młodzieży, pomagający ludziom starszym i chorym, a także rzemieślnicy i artyści — to właśnie oni wszyscy są solą naszej ziemi.

Wiemy, że takich osób w naszym powiecie nie brakuje, jednak nie znamy ich wszystkich osobiście. To właśnie jest powód, dla którego chcemy, aby Portal Ludzi Aktywnych był budowany nie tylko przez redakcję, lecz również przez naszych czytelników. Wielu z Państwa zna ciekawe i warte nagłośnienia historie, zarówno te dłuższe jak i krótkie, chcemy, abyście również czuli się częścią naszego zespołu, przygotowaliśmy więc dla Państwa konkurs.

Zapraszamy do przysyłania nam tematów, które zasługują, według Państwa na nagłośnienie sprawy, o których powinno usłyszeć szersze grono odbiorców.

Nie jest to oczywiście zadanie, które pozostanie bez nagrody, dla uproszczenia i klarowności całego procesu przyjmiemy, że kryterium oceny będzie zasięg artykułu na stronie, jest on łatwo mierzalny a z liczbami ciężko dyskutować.

Nagrody będą rozdawane co miesiąc. Osoba, która przyśle w danym miesiącu artykuł, robiący największe zasięgi otrzyma tytuł „Dziennikarza społecznego powiatu brzeskiego” a wraz z nim, z nim przygotowaliśmy specjalne pióro wieczne renomowanej marki PARKER z logo Portalu Ludzi Aktywnych i eleganckim podarunkowym opakowaniem. Takie pióro będzie jedno w każdym miesiącu. Ekskluzywne pióro będzie swojemu Właścicielowi służyć przez długie lata. Choć połowa miesiąca właśnie już mija (jak ten czas szybko leci) to jednak pierwsze wieczne pióro dla Dziennikarza społecznego zostanie przekazane swojemu nowemu Właścicielowi już na początku października, kiedy tylko ustalimy które teksty wygenerowały największy zasięg we wrześniu.

Oczywiście, nie muszę dodawać, że liczą się wyłącznie rzetelne informacje. Jesteśmy wrogami wszelkiego fejku. Uważamy, że jest to zaraza i plaga, która niszczy media i podważa zaufanie do nich. Zdecydowanie się od tego odcinamy. Chcemy popierać wartościowe i sprawdzone informacje, a nie gonić za tanią sensacją.

Zarówno pierwszy, jak i 3 kolejne artykuły z największymi zasięgami w danym miesiącu otrzymają również drugą nagrodę, i nie uważam wcale, aby była to nagroda „pocieszenia” – przedstawiam Państwu… czarny kubeczek.

Takie oto cudeńko otrzyma każdy z wyróżnionych. Niby nie wygląda specjalnie interesująco, ale gwarantuję, że poranna kawa smakuje z niego jak z żadnego innego. Wszystko przez „magiczność” tego naczynia.

Zapraszamy do współpracy! Tematy można przesyłać na nasz mail redakcja@zyciebrzeska.pl, każdy ma szanse dostać nagrodę za swój wkład w rozwój tej strony. Ponoć w każdym człowieku jest materiał na jedną książkę, wystarczy tylko się nim pochwalić.