Mokrzyska: Zamiast grzybów… pociski

Wczoraj ok. godz. 15.00 brzescy mundurowi dostali informację o znalezieniu pocisków z czasów II wojny światowej. Dwa niebezpieczne niewybuchy odnaleźli grzybiarze którzy natrafili na nie w trakcie poszukiwania grzybów miejscowości Mokrzyska.

Na miejsce błyskawicznie wysłano mundurowych wyspecjalizowanych w rozpoznawaniu takich niebezpiecznych obiektów. Nasi specjaliści szybko oprócz dwóch zidentyfikowanych przez grzybiarzy pocisków znaleźli jeszcze dwa kolejne.

Funkcjonariusze zabezpieczyli cały teren aż do momentu przysłania na miejsce saperów. Dziś pociski zostały przetransportowane na poligon. Zostaną one tam zneutralizowane.

Policja przypomina!

Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Szczególnie apelujemy do amatorów pozyskiwania złomu! W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

_

na podstawie materiałów KPP Brzesko