Nasi Reprezentanci na Festiwalu W Macedonii

W sierpniu Zespół Pieśni i Tańca z Łoniowej gościł na festiwalach w słonecznej Ohrydzie nad jeziorem Ohrydzkim w Macedonii. Łoniowiacy miał okazję już dwa razy gościć na macedońskiej scenie i zaprezentować piękny polski folklor.

Jak zwykle zdobyli serca publiczności, która po koncertach gratulowała świetnego występu, pięknych kolorowych strojów, była także pod ogromnym wrażeniem energii i zaangażowania w działalność zespołu. Młodzi tancerze barwnie promowali także Powiat Brzeski.

Łącząc przyjemne z pożytecznym, Zespół miał okazję zwiedzić zabytki Ohrydy, takie jak ruiny zamku, stare cerkwie, amfiteatr czy osadę na wodzie. Cała grupa popłynęła na wyspę Św. Nauma w okolicy sąsiadującej Albanii, gdzie mogła poznać życiorys tego Świętrgo jak i dać szansę wsojemu szczęściu, wypowiadając życzenie przy studni życzeń.

Pobyt w Perle Macedonii – Ohrydzie na długo pozostanie w sercach i pamięci Łoniowiaków, którzy przyweźli ze sobą miłe wspomnienia, opaleniznę, oraz nowe przyjaźnie zawarte z innymi uczestnikami festiwalów.

__

Powiatbrzeski.pl