Andrzej Potępa otrzymał tytuł „Samorządowca XX-lecia”

Samorządy Powiatowe w tym roku obchodzą swój jubileusz, 20 lat temu, prawodawca powołał do życia historycznie istniejące niegdyś powiaty. Jak podkreślał w trakcie swego przemówienia brzeski Starosta Andrzej Potępa, początki pracy były bardzo trudne.

Lata ciężkiej pracy, determinacji, trudnych, lecz niezbędnych decyzji i jasny cel doprowadziły do sytuacji, w której możemy dziś być dumni sukcesów Powiatu Brzeskiego.

Z okazji tak znacznego jubileuszu Związek Powiatów Polskich uhonorował najbardziej zasłużonych dla swoich małych ojczyzn członków samorządu. W tym elitarnym gronie znalazł się również nasz Starosta Andrzej Potępa.

Jest on jednym z nielicznych samorządowców w Brzeskiej Radzie Powiatu, którzy pracują w niej od momentu jej powstania. Andrzej Potępa to niewątpliwie osoba z ogromnym doświadczeniem w branży zasiadał on w Zarządzie Powiatu, został wybrany na Przewodniczącego Rady Powiatu oraz był przewodniczącym Komisji Kultury, Sportu, Turystyki i Integracji Europejskiej.

Starostą został wybrany 8 lat temu w 2010 roku. Jako człowiek budzący powszechną sympatię, bardzo skrupulatny i kompetentny dobrze sprawdził się w powierzonej mu roli. Radni następnej kadencji wybrali go ponownie na Starostę w 2014 r.

W trakcie XXXV Sesji Rady Powiatu prezes Związku Powiatów Polskich Ludwik Węgrzyn, gratulował Staroście oraz całej Radzie, oraz wręczył Panu Andrzejowi Potępie Honorową Statuetkę wraz z dokumentem potwierdzającym przyznanie tytułu „Samorządowca XX-lecia”.

Starosta Brzeski Andrzej Potępa, dziękując za wyróżnienie, podkreślił – „Ta statuetka tak naprawdę należy się wszystkim radnym tych pięciu kadencji – tak ją odbieram i wszystkim radnym ją dedykuję, bo w pojedynkę w samorządzie nie zdziała się nic”.

Zamierza on również wystartować w zbliżających się wyborach samorządowych, jako człowiek o bardzo dobrych kompetencjach, z doświadczeniem i pasją do pracy jest on niewątpliwie dobrym wyborem.