Bieg z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę – policjanci z Brzeska na podium

W minioną niedzielę 2 września 2018 roku w Dąbrowie Tarnowskiej po raz pierwszy zorganizowany został bieg służb mundurowych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczestnicy biegu mieli do pokonania 3-kilometrową trasę. Funkcjonariusze z różnych jednostek uczestniczyli w zmaganiach pt. „BIEGNIJ DĄBROWO” w kategorii służby mundurowe. W sportowych zmaganiach wzięli też udział policjanci z brzeskiej jednostki mł.asp. Krzysztof Gniadek i sierż. Mateusz Kazek, zajmując honorowe miejsca na podium.

Impreza została zorganizowana przez stowarzyszenie Run Team Dąbrowa Tarnowska przy współpracy z Urzędem Miasta, Starostwem Powiatowym oraz Komendą Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Tego dnia odbyły się łącznie cztery biegi, bieg dzieci na 200 metrów, bieg młodzieży na 400 metrów, bieg rodzinny i służb mundurowych na 3 km oraz bieg główny dla dorosłych na dystansie 10 km. Głównym założeniem było uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, upowszechnianie aktywnego wypoczynku ludzi w każdym wieku, propagowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzowanie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży.

Start, meta oraz biuro zawodów zlokalizowane były obok Hali Sportowej im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Każdy z prawie 280 uczestników został uhonorowany oryginalnym medalem biegu „BIEGNIJ DĄBROWO”, a najlepszy funkcjonariusz, którym okazał się sierż. Mateusz Kazek, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Mirosława Stracha, otrzymał Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz dedykowaną szablę upamiętniającą to wydarzenie. O sportowych sukcesach i pasji naszego policjanta pisaliśmy już wcześniej http://brzesko.policja.gov.pl/pl/content/bieganie-jego-pasja-sylwetka-policjanta-z-brzeska-0

_

Źródło: KPP w Brzesku, KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Zdjęcia: KPP w Dąbrowie Tarnowskiej