Vox populi, vox Dei

Dziś ponownie rusza sonda naszej redakcji. Bardzo staramy się, aby oddawanie głosów w naszych sondach nie było jedynie pustym gestem.

Rozumiemy, że niektórzy bardzo kochają swoich kandydatów i chcieliby podpisać się pod nimi każdą kończyną (a nawet każdym palcem) ale chcemy, żeby wyniki były jak najbardziej miarodajne, dlatego w naszych sondach każdemu przysługuje tylko jeden głos. Wiąże się to z niestety z pewnymi ograniczeniami, trzeba zalogować się swoim kontem Google. Tak to już niestety jest, aby mieć pewność, że ta sama osoba po raz kolejny nie Mozę zagłosować. Jeżeli chce jakoś poprzeć swojego kandydata, to musi namówić do oddania na niego głosu przez swoich znajomych, sama jednak po raz drugi tego zrobić nie może.

Równocześnie informujemy, że nie zbieramy żadnych informacji o osobach głosujących w ankiecie. Nie zbieramy takich danych i nie chcemy zbierać (później dużo z tym pracy, bo RODO), Każdy może głosować w pełnym poczuciu, że nikt go nie będzie śledził i dowiadywał się, kim jest. Gwarantujemy głosującym pełną anonimowość. Równocześnie informujemy, że w żaden sposób nie będziemy ingerować w wyniki głosowania i poprawiać je według własnego uznania. Będzie tak niezależnie od tego, jakie by te wyniki nie były. Należy szanować swoich czytelników i nawet by nam do głowy nie przyszło, że nie należy uznać głosu, tylko dlatego, że został oddany za granicą. Mamy XXI wiek i jesteśmy w stanie przyjąć do wiadomości, że mieszkańcy Brzeska w środku wakacji są np. na wakacjach i może to nawet być wypoczynek za granicą. Poza tym ankieta, której używany, nie daje możliwości podglądania, skąd ktoś głosuje. Nas to po prostu nie interesuje.

Rozumiemy, że konieczność posiadania konta Google może być dla niektórych z Państwa pewną niedogodnością (zwłaszcza jeżeli do tej pory Państwo takiego konta nie posiadają), ale to jest niestety konieczne, aby zapewnić tajność i rzetelność głosowana, oraz uniemożliwić wielokrotne głosowanie. Prosimy o wyrozumiałość.

Wyniki będą publikowane codziennie aż do dnia zarejestrowania wszystkich kandydatów na Burmistrza Brzeska.

Grzegorz Wawryka w radiowym wywiadzie stwierdził, że najbardziej boi się Pana Boga. Zgodnie ze słynnym zdaniem anglosaskiego mnicha, teologa i filozofa Alkuina z jego listu do Karola Wielkiego: vox populi, vox Dei- głos ludu jest głosem Boga. Proszę więc Państwa, przemówcie, gdyż to jest właśnie to, czego politycy się boją.

Zapraszamy do oddawania swojego głosu.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf1FRSdESoy8eA46vrJs-VtnMe60T0O0nOupV_5s7VzDwH4vw/viewform