Niezwykła wieś w gminie Gnojnik

Gmina Gnojnik – już drugi raz z rzędu miejscowości z jej terenu zostają docenione w konkursie „Niezwykła Małopolska Wieś” którego organizacją zajmuje się Zarząd Województwa Małopolskiego. W tegorocznej edycji na podium uplasowały się Biesiadki które w kategorii „Nowatorska Wieś” zdobyły bardzo wysokie III miejsce.

Zdobycie tak dużego wyróżnienia na skalę wojewódzką nie było łatwe, lecz w pełni zasłużone. Biesiadki mają ogromne szczęście, ich mieszkańcy są bowiem prawdziwymi  „ludźmi aktywnymi”. Wieś może się poszczycić dużą ilością ludzi z pasją i pełnych inicjatywydzięki którym powstaje tam wiele wudażen społecznych, kulturalnych, sportowych lub edukacyjnych.

Centra inicjujące te działania to placówki takie jak chociażby OSP wraz z klubem sportowym oraz lokalne stowarzyszenia  takie jak np. „Tradycja i Rozwój”.

Dużą aktywność swoich mieszkańców wspiera również Rada Sołecka z sołtysem Ryszardem Machałem. Co bardzo ważne lokali przedsiębiorcy również aktywnie daiałają w sferze publicznej.

W sołectwie miejscowości zaobserwowano rówież duże zainteresowanie postawami ekologicznymi.

Całość zadecydowała o przyznaniu sołectwu III miejsca w konkursie „Nowatorska Małopolska Wieś”. Oczywiście miejsce na podium wiąże się z finansową gratyfikacją w kwocie aż 40 tys. zł, która zostanie spożytkowana na własne cele, zgodnie z sugestią sołectwa.

Oficjalne wręczenie nagród laureatom konkursu „Niezwykła Małopolska Wieś 2017” odbędzie się 23 września br. w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu podczas otwarcia wystawy „Kto to wie(ś)”.

zdj. UG Gnojnik