Aktywnie w Górce

W ramach realizacji projektu „Aktywnie razem” Ochotnicza Straż Pożarna w Górce zorganizowała dla mieszkańców piknik rekreacyjno-sportowy.

OSP w Górce, jako promotor idei dbania o zdrowie i prowadzenia aktywnego trybu życia, zaprosiła do udziału w pikniku wszystkich mieszkańców Powiatu Brzeskiego.
Pogoda była wspaniała, a impreza była idealną propozycją dla rodzin na spędzenie sobotniego popołudnia, więc 4 sierpnia 2018 roku upłynął pod hasłem świetnej zabawy na Rynku w Górce.

Strażacy OSP Górka przygotowali wiele atrakcji, aby każdy z uczestników miał możliwość spędzenia czasu w ciekawy sposób. Najmłodsi testowali swoją sprawność podczas pokonywania strażackiego toru przeszkód, używanego w zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, jak również mieli możliwość bawić się w „miasteczku strażackim”. Nie mogło zabraknąć malowania twarzy oraz zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i w basenie wypełnionym piłeczkami. Druhowie OSP Górka przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy i pogadankę na temat zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Zaplanowano szereg konkurencji sportowych, takich jak mecz piłki nożnej i siatkówki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry, zabawy i tańce prowadzone przez animatorkę, panią Paulinę Dudę. Dziewczęta i chłopcy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Górki dbali natomiast, aby każdy gość został zaangażowany w zabawę i spędził miło czas.  Wśród licznych atrakcji zadbano także o poczęstunek w postaci grillowanych kiełbasek, lodów, ciastek i zimnych napoi.

Piknik rekreacyjno-sportowy „Aktywnie razem” był bardzo dobrą okazją do zaangażowania mieszkańców w życie lokalnej społeczności, zdrowej rywalizacji oraz integracji międzypokoleniowej.

Zadanie publiczne pn. „Aktywnie razem” jest współfinansowane przez Powiat Brzeski.

Prezes OSP Górka / Piotr Mikuś