Wyjazd Orkiestry Dętej i piłkarzy z Iwkowej do partnerskiego miasta Selm w Niemczech

W dniach od 12 -16 lipca 2018 na zaproszenie samorządu miasta Selm oraz Stowarzyszenia Verein zur Förderung Selmer Städtepartnerschaften gościliśmy w Niemczech.Celem spotkania było poznanie wzajemnych kultur, tradycji i regionu oraz wymiana doświadczeń między partnerskimi gminami.

Jednym z najważniejszych punktów wyjazdu był mecz piłki nożnej Iwkowa – Selm. Drużyna z Iwkowej zaprezentowała bardzo dobrą formę, co potwierdziła zwycięstwem.
Ostatniego dnia pobytu odbył się wspaniały koncert Orkiestry Dętej z Iwkowej oraz Orkiestry z Selm, nagrodzony gromkimi brawami.

Gospodarze zapewnili ciekawy program pobytu. Każdy z uczestników mógł wybrać w której atrakcji będzie brał udział: wycieczka do Dortmundu, wycieczka rowerowa, nordic walking, spacer po Selm, warsztaty chóru, gra na perkusji, gra na steeldrums („stalowe bębny”) oraz malowanie.

Burmistrz miasta Selm Mario Löhr przedstawił realizację projektu zagospodarowania strefy publicznej nowego centrum miasta, realizowanego przy udziale środków zewnętrznych w tym z Unii Europejskiej. Strefa zagospodarowania obejmuje budowę boisk sportowych, hali sportowej, parkingów, terenów budownictwa jednorodzinnego oraz strefę rekreacyjną.

Podczas tego wyjazdu poznaliśmy nie tylko region i jego kulturę, ale co najważniejsze, doświadczyliśmy ogromnej serdeczności ze strony goszczących nas ludzi, za co im gorąco dziękujemy.


ug