Legenda Olimpii

W miniony weekend sportowcy z gminy Brzesko gminie mieli okazję do świętowania. 50 lat temu w roku 1968 powstał Ludowy Klub Sportowy Olimpia Bucze.

Pół wieku nieprzerwanej pracy szkoleniowej to dobry moment aby podsumować dotychczasową działalność Klubu. Olimpia zajmując się nie tylko naszym narodowym sportem, czyli piłką nożną, lecz również swego czasu odnoszącą duże sukcesy na arenie ogólnopolskiej sekcją tenisa stołowego, Klub już na stałe zapisał się na kartach lokalnej historii.

Klub nie posiada bogatych sponsorów, więc wszystko co osiągnął przez te lata działalności zawdzięcza niezwykłemu poświęceniu swoich działaczy, którzy nie szczędzą czasu, ciężkiej pracy a nawet własnych pieniędzy, aby Olimpia Bucze się rozwijała. Podziękowaniom i gratulacjom nie więc było końca. W miejscowości tak małej jak Bucze w działalność LKS zaangażowanych była i jest niezwykle duża część społeczności. Obok licznych gości, w uroczystościach uczestniczyli twórcy Klubu i od których wszystko się zaczęło. Z nostalgią wspominali oni nieśmiałe początki, kiedy dziś znany i szanowany Klub stawiał dopiero pierwsze  kroki.

Na tak ważnym jubileuszu nie mogło oczywiście zabraknąć odznaczeń. Władze klubu zadbały o to  aby każdy kto przyczynił się do sukcesu Olimpii otrzymał podziękowanie za swój wkład. Właśnie w tym momencie najlepiej było widać jak wiele osób jest zaangażowanych w życie Klubu. Działacze, Trenerzy, zawodnicy… dziesiątki osób które przez te wszystkie lata łączyły spory kawał swojego życia ze sportowym zrzeszeniem. Możecie być dumni z tego co razem zbudowaliście.

Jednak nie wszystkie nagrody i wyróżnienia były przez organizatorów zaplanowane. Legendarny Prezes LKS Olimpia Czesław Borowiec, który na scenie pilnował rozdawania nagród dla przybyłych na uroczystość byłych i obecnych zawodników i działaczy, sam również otrzymał, choć po minie było widać, że się tego nie spodziewał, zasłużoną nagrodę za wieloletnią pracę, pełną poświęcenia i pasji. Za swój niezwykły wkład w postaci choćby brania  (prywatnych!) pożyczek aby remontować klubowy budynek, został doceniony przez Radę Główną Zrzeszenia Ludowych Klubów sportowych Złotą Odznaką Honorową! Tomasz Latocha reprezentujący na uroczystości Zrzeszenie LZS, wręczając wyróżnienie przypomniał codzienną pracę prezesa Borowca, polegającą między innymi,  na tym, że zajmował się nawet praniem strojów aż dla czterech drużyn, a wszystko to we własnym domu i na własny koszt.  Przy tej okazji wręczył Prezesowi Czesławowi Borowcowi miał jeszcze jedną „zaległą” nagrodę. Z okazji 70-cio lecia tej organizacji otrzymał On w ubiegłym roku za swą pracę specjalny jubileuszowy medal, jednak nie mógł go odebrać gdyż znajdował się wtedy w szpitalu. Chyba niemożliwością było znalezienie drugiej tak dobrej okazji aby wręczyć to wyróżnienie.

Starania zostały również docenione przez Radę Powiatu w której imieniu wystąpili Kazimierz Brzyk oraz Sławomir Pater. Z okazji jubileuszu wręczyli oni piękną kryształową statuetkę w uznaniu zasług oraz ciężkiej pracy członków klubu.

To ile pracy i zaangażowania członkowie Klubu wkładają aby nadal się rozwijał jest piękne. Gratuluję złotego jubileuszu i  życzę wam aby było ich jak najwięcej. Dzięki ludziom takim jak wy zacieśniają się więzy społeczne i wyrabiają się dobre nawyki oraz obywatelska postawa.

Michał Waresiak