Spotkanie z Ambasadorem Zjednoczonych Emiratów Arabskich

V-ce Prezes MAR S.A Tomasz Latocha z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Zjednoczonych Emiratów Arabskich  dr Youssifem Eisa Hassan Eisa AlSabri

Osoby przebywające ostatnio w Dubaju mogły zobaczyć na jednym z wysokich budynków w Centrum Miasta ogromny baner z Jennifer Lopez reklamujący kosmetyki firmy Inglot.

To jeden z wielu przykładów udanej ekspansji polskich firm w Zatoce Perskiej. Kontakty ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i innymi państwami regionu rozwijają się w najlepsze, także za przyczyną Małopolskiej Agencji  Rozwoju Regionalnego SA i projektu Power up your Business in Małopolska, którego celem jest wsparcie inwestycji oraz eksportu.

W ramach projektu odbyły się prezentacje na targach inwestycyjnych Annual Investment Meeting, podczas których Kraków Nowa Huta Przyszłości oferowała projekt zagospodarowania wschodnich dzielnic miasta. MARR natomiast bardzo intensywnie promował ofertę małych firm kosmetycznych na targach Beauty World Middle East, z dobrym zresztą skutkiem, gdyż kosmetyki z Małopolski wzbudziły duże zainteresowanie nie tylko klientów, ale i sieci dystrybucyjnych.

Obecnie zachęcamy firmy informatyczne do promowania się na targach Gitex – największej imprezie wystawienniczej w branży nowych technologii na Bliskim Wschodzie.

Wysiłki MARR S.A. wspiera także Ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jego ekscelencja dr Youssif Eisa Hassan Eisa AlSabri. Wsparcie ambasadora jest bardzo cenne, gdyż obserwujemy jak niewielka jest wiedza na temat gospodarki krajów Zatoki Perskiej i możliwości jakie oferują. W powszechnej świadomości nie istnieje choćby informacja jak łatwo i szybko można dolecieć do Dubaju bezpośrednim lotem z Krakowa oferowanym przez FlyDubai, w dodatku za niewiarygodnie niską cenę.

Na zaproszenie ambasadora Zjednoczonych Emiratów Arabskich z wizytą w ambasadzie mieszczącej się na 19 piętrze w Złotych Tarasach przy (nomen omen) ul. Złotej 59 w Warszawie gościł V-ce Prezes MARR S.A. Tomasz Latocha. Tematem spotkania było uzgodnienie spotkania z ambasadora z polskimi przedsiębiorcami zamierzającymi nawiązać kontakty gospodarcze z przedsiębiorcami z EA.

Ambasada Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Złotych Tarasach w Warszawie

Nie brakuje przykładów polskich firm które odniosły tam spektakularny sukces – jak choćby wspomniany Inglot. Nie brakuje Polaków, pracujących w Dubaju, doskonale orientujących się jak skutecznie robić biznes, chętnych do współpracy. Nie brakuje również zachęt inwestycyjnych dla firm, zwłaszcza tych z sektora nowych technologii.

Okazją by opowiedzieć o tym szczegółowo będzie spotkanie z udziałem pana ambasadora Al. Sabri, które MARR organizuje w dniach 11 oraz 25 września. Zapraszamy wszystkie firmy, ale szczególnie startupy z branży nowych technologii, by zapoznać się z możliwościami oferowanymi przez Zjednoczone Emiraty Arabskie – zachęca V-ce Prezes Tomasz Latocha, który stara się otwierać możliwości  ekspansji polskich, a zwłaszcza małopolskich przedsiębiorców na rynki zagraniczne.