Zaczyna brakować krwi!

Jak co roku w okresie wakacyjnym zaczyna brakować krwi do zabiegów medycznych. Jak informuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, każdego dnia jest pobierane od honorowych krwiodawców ok. 340 jednostek krwi,to oznacza że do pełnego zaspokojenia potrzeb w tym zakresie brakuje ok. 80 jednostek, która musi być sprowadzana z innych rejonów. Aby zapewnić zapasy krwi niezbędnej do udzielenia pomocy ofiarom wypadków, oraz pilnych operacji ratujących życie, inne zabiegi operacyjne, choć też przecież ważne, bo dotyczą ludzkiego zdrowia, muszą być przekładane na terminy późniejsze.

Przyczyną zmniejszonej donacji jest, między innymi, wyjazd Honorowych Krwiodawców na urlopy i wakacje. Aby zabezpieczyć powstały w ten sposób niedobór krwi, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zwraca się z prośbą do wszystkich Krwiodawców którzy nie wyjechali na wakacje i mogą teraz oddać krew, aby zrobili to właśnie w tym okresie wakacyjnym, kiedy potrzeba jest jeszcze większa niż normalnie.

Osobiście zachęcamy również wszystkich tych, którzy jeszcze Honorowymi Krwiodawcami nie są ale mają taką chęć. To bardzo dobry moment, aby się zdecydować właśnie teraz. Nie ma co odwlekać tej dobrej chęci. Oddawanie krwi jest o wiele łatwiejsze niż się wydaje, a radość i satysfakcja ze zrobienia czegoś naprawdę dobrego jest wspaniała.